Ból i uwieranie pod prawą pachą

Witam, od pewnego czasu mam wrażenie dziwnego uwierania pod prawą pacha...nie boli mnie pierś ale od czasu do czasu przy kichnięciu bądź kaszlnięciu zakłuwa mnie prawa łopatka. Byłam u lekarza, miałam robioną morfologię z rozmazem, badania wyszły w normie bez żadnych odchyleń, Ob wynosi 8, miałam również próby wątrobowe, które wyszły dobrze. Byłam na wizycie u ginekologa i tez jest ok, pierśi badając palpacyjne...nic nie wyczuł, to skąd to uwieranie?? Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Zakładam, że badania lekarskie wykluczyły uraz i zmiany nowotworowe w opisywanej okolicy.
Łopatka jest przyczepem mięśni odpowiadających za ruchy kończyny górnej oraz wspomagających oddychanie. Ból może być wynikiem zmian zwyrodnieniowych, może też promieniować od kręgosłupa. W związku z tym zalecałbym konsultację u ortopedy, co pozwoli na zdiagnozowanie bólu pod kątem układu kostnego i mięśniowego i pozwoli na wdrożenie ewentualnej rehabilitacji.