Ból jąder i guzki

Witam, mam 27 lat i około dwóch tygodni temu zaczęły mnie boleć jądra. Bolały mnie przez trzy dni po czym przestały. Miałem problemy z siedzeniem i staniem, podczas leżenia ból malał. Wyczułem w tym czasie dwa małe guzki nad prawym jądrem, które mam do dnia dzisiejszego, nic mnie jednak nie boli. Chciałbym się zapytać czy to może być coś poważnego np rak, ponieważ w mojej rodzinie było kilka przypadków różnych nowotworów.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie,
Przedstawione objawy nie nasuwają podejrzenia choroby nowotworowej. Mogło dojść natomiast do zapalenia lub skręcenia szypuły jądra która w rzadkich przypadkach może ulec samoistnemu odpętleniu. Myślę że warto udać się do urologa, która wykona usg jader i w sposób jednoznaczny stwierdzi czym są pozostałe, wyczuwane przez Pana guzki.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

1. Bóle jąder w Pańskim wieku występują dość często jako przejściowe schorzenie o charakterze czynnościowym. Jednakże żeby postawić taka diagnozę należy wykluczyć inne schorzenia a tego bez badania nie da się zrobić. Proponuje wobec powyższego wizytę u urologa.
2. Każdy twór o charakterze guzka, który pojawił się w obrębie jąder wymaga osobistej konsultacji specjalistycznej - urologa.
Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy