Ból karku, brak smaku i odrętwienie połowy twarzy

Mam 23 lata, dwa dni temu zaczął boleć mnie kark, nie mocno ale trwało to dwa dni, na drugi dzien straciłam poczucie smaku po lewej stronie jamy ustnej, dzis rano obudziłam sie z odrętwieniem całej lewej strony twarzy plus oczywiscie brak smaku po lewej stronie, dodatkowo boli mnie szczęka, ząb i ucho lub węzły chłonne nie mogę odróżnic co dokładnie. Aha i jeszcze w ustach jest wrażenie jakby zostało znieczulone. co mi może być??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Objawy, które u Pani wystąpiły świadczą o ubytkach neurologicznych. Ich nagłe wystąpienie może być spowodowane niedokrwieniem lub uciskiem nerwów i wymaga pilnej diagnostyki neurologicznej, wykonania badania klinicznego i ew. badań dodatkowych, wykluczenia urazu, wpływu leków, używek.
Zalecam skontaktowanie się ze szpitalnym oddziałem ratunkowym szpitala w którym jest oddział neurologii.