Ból karku i szyi oraz zawroty głowy podczas zajęć siłowych

Pół roku uczęszczam na zajęcia siłowe stworzone specjalnie dla kobiet. Efekty są nie da się ukryć ale jestem zmuszona z nich zrezygnować z powodu bóli w okolicach karku szyji tył głowy. Do tego pojawiły się zawroty. Po wykonywaniu ćwiczeń mam uderzenia w tyle głowy. Proszę o poradę co powinnam dalej robić. Kiedyś zdiagnozowano mi lordozę szyjną.

Witam,

Lordoza szyjna jest fizjologiczną krzywizną kręgosłupa - każdy z nas ją ma. Problem pojawia się wtedy gdy jest ona spłycona lub pogłębiona. Zawroty głowy towarzyszą często schorzeniom zwyrodnieniowym odcinka szyjnego czy też dyskopatii. Być może Pani mięśnie przykręgosłupowe są przeciążone, np. w wyniku nie do końca poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń dla kobiet. Być może kwestia dotyczy tętnic szyjnych. Przyczyn jest wiele - kwestia dotyczy różnicowania objawów. Proponuję udać się do fizjoterapeuty w Pani rodzinnym mieście, który Panią zbada, przeprowadzi wywiad oraz będzie mógł ustalić dalsze postępowanie.