Ból kciuka u nasady a alternatywa dla blokady

od kilku lat boli mnie kciuk u nasady. Początkowo bolał tylko przy poruszaniu, teraz boli cały czas i jest lekko spuchnięty. Przez kilka miesięcy miałam rehabilitację- krio, laser i ultradźwięki. Bez rezultatu. ASO, RF i CRP w normie. Ortopeda proponuje mi blokadę. Boję się sterydów, nasłuchałam się wiele złego na ich temat, podobno blokada nie leczy i trzeba ją robić co jakiś czas. Czy jest jakaś inna skuteczna alternatywa dla blokady, czy powinnam się jednak na nią zdecydować?

Witam,
Najprawdopodobniej cierpi Pani na chorobę zwyrodnieniowa stawu srodręczno-nadgarstkowego kciuka. Myśle ze robi Pani bardzo dobrze odsuwając podanie sterydu do stawu poniewaz jest alternatywa czyli kwas hialuronowy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu