Ból klatki piersiowej u kobiety w ciąży

Witam! Mam 27 lat i jestem w 8 tygodniu ciąży a od 2 dni mam nieznośny ból w mostu między piersiami. Nie mam pojęcia co mi jest a bardzo się boję;(

Witam serdecznie,
Ból w klatce piersiowej najczęściej jest pochodzenia pozasercowego i nie wiąże się z występowaniem groźnych chorób. Jego przyczyną mogą być nerwobóle, niestrawność, choroba refluksowa przełyku, zapalenie mięśni czy przyczepów żeber. Oczywiście w każdym przypadku należy wykluczyć również choroby mięśnia sercowego. Myślę że warto udać się do lekarza rodzinnego, który określi dokładną przyczynę dolegliwości.