Co oznacza ból po prawej stronie klatki piersiowej?

Odczuwam silny ból od prawej strony klatki piersiowej poprzez prawe ramię do prawej strony szyi. Nie mogę nawet zbytnio przekręcić głowy w prawą stronę albo podnosić prawą rękę do góry. Kiedyś jak byłem u lekarza powiedział, że to są nerwobóle. Dostałem wtedy zastrzyk - K*** - i po dwóch godzinach zaczął mi ból słabnąć. Taki stan utrzymywał się przez jakiś tydzień. Zwykłe leki przeciwbólowe niewiele pomagają. Co może być przyczyną takich stanów i jak sobie z nimi poradzić?

Witam!

Niestety Pańskie dolegliwości są dość niespecyficzne. Jeśli nie występuje duszność to można wyeliminować pochodzenie sercowe. Mało prawdopodobna jest również inna internistyczna przyczyna np. pulmonologiczna. Być może objawy mają pochodzenie neurogenne tzn. mogą być to nerwobóle, nauralgia. Aby dokładnie to określić należy zebrać dokładny na temat okoliczności wystąpienia/nasilenia bólu oraz jego charakteru. Jeśli nie występują żadne dodatkowe objawy to proponuję skonsultować problem z rehabilitantem lub ortopedą w celu dokładniejszej diagnozy oraz zastosowania odpowiedniego leczenia. Jeśli chodzi o leczenie to wskazane może być stosowanie środków przeciwbólowych doustnie lub zewnętrznie, oraz ewentualna rehabilitacja.
Pozdrawiam serdecznie!