Co oznacza ból w prawej stronie klatki piersiowej?

Witam, mam 22 lata i od długiego czasu ( więcej niż 3 miesiące) doskwiera mi ból w prawej stronie klatki piersiowej. Bol występuje blisko mostka i zazwyczaj tylko w jednym punkcie. RTG nic nie wykazało, czasami do bólu dochodzą lekkie duszności bądz kłócie serca. Co to może być? Pozdrawiam, A.

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje możliwość iż jest to spowodowane niewielką patologią kostną w obrębie przyczepu żeber do mostka. Jednak ze względu na występującą okresowo duszność polecam wykonać badanie echokardiograficzne, EKG i ewentualnie Holter-EKG. Takie dolegliwości mogą świadczyć o okresowych zaburzeniach rytmu serca lub wadach zastawkowych serca. Pozdrawiam i życzę zdrowia.