Ból kolana od pół roku u 47-latki

Witam...od pół roku boli mnie prawe kolano.Kilka miesięcy temu lekarz rodzinny stwierdził ze to torbiel.Leki ,zabiegi i przeszło.Od kilku tygodni znowu mnie boli,lekarz stwierdził zt z przesilenia.Leki zabiegi a ciągle boli.W nocy i przy zginaniu.

Szanowna Pani

Obawiam się, że przyczyną dolegliwości o których Pani pisze, jest prawdopodobnie choroba zwyrodnieniowa kolan, czyli gonartroza ( http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/256-choroba-zwyrodnieniowa-kolan-gonartroza ).

Aby zdiagnozować problem należy w pierwszej kolejności przeprowadzić rzetelne badanie ortopedyczne oraz koniecznie wykonać zdjęcia rentgenowskie "na stojąco" (!) w 2 projekcjach np. AP i bocznej.
Jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia o gonartrozie, wówczas ortopeda zaproponuje Pani odpowiednie do zaawansowania procesu sposoby leczenia np. fizykoterapię, leki przeciwzapalne, tzw. "blokady", zastrzyki z kwasu hialuronowego, czy też metody operacyjne.

Życzę Pani zdrowia i wytrwałości.
Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski

www.znanylekarz.pl/jedrzej-kosmowski/