Ból kręgosłupa a wyniki badania RTG

Od 4 dni, strasznie boli moją córkę kręgosłup, w Piątek miała robione RTG, dzisiaj odebrała zdjęcie. OPIS: Na wykonanym zdjęciu widoczne nieznaczne prawostronne skrzywienie środkowego odcinka kręgosłupa piersiowego. Lewostronne skrzywienie w środkowym odciunku piersiowolędzwiowym. Niższe ustawienie prawego talerza biodrowego. Czy z tego opisu,można cokolwiek powiedzieć, o leczeniu?
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
należy skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie, ew. ortopedą. Najprawdopodobniej (w zależności od badania klinicznego, gdyż badanie RTG jest tylko badaniem pomocniczym) zostanie zlecona rehabilitacja.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Zmiany opisywane jako nieznaczne skrzywienie raczej leczone są zachowawczo (czyli bez operacji).

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy