Ból kręgosłupa a wyniki badania RTG

Od 4 dni, strasznie boli moją córkę kręgosłup, w Piątek miała robione RTG, dzisiaj odebrała zdjęcie. OPIS: Na wykonanym zdjęciu widoczne nieznaczne prawostronne skrzywienie środkowego odcinka kręgosłupa piersiowego. Lewostronne skrzywienie w środkowym odciunku piersiowolędzwiowym. Niższe ustawienie prawego talerza biodrowego. Czy z tego opisu,można cokolwiek powiedzieć, o leczeniu?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
należy skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie, ew. ortopedą. Najprawdopodobniej (w zależności od badania klinicznego, gdyż badanie RTG jest tylko badaniem pomocniczym) zostanie zlecona rehabilitacja.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zmiany opisywane jako nieznaczne skrzywienie raczej leczone są zachowawczo (czyli bez operacji).