Ból kręgosłupa i napady duszności

Witam, mój chłopak ma 19 lat i okropny ból kręgosłupa a przy tym często 'napadają' go duszności. Kilka miesięcy temu miał taki atak i zrobił wszystkie badania jednak lekarze mówią że wszystko w porządku ale to zdarza się coraz częściej. Co robić?
ponad rok temu

Witam,
Jeśli zostały wykluczone wszystkie potencjalne przyczyny somatyczne (kardiologiczne, pulmonologicze i alergologiczne) to w każdym przypadku należy rozważyć, czy nie mają one komponenty psychicznej. Być może mamy do czynienia z zaburzeniami na tle nerwicowym. Może być to również nietypowo przebiegająca astma oskrzelowa - prawidłowy wynik spirometrii nie przesądza o braku choroby. Być może warto rozważyć ponowną wizytę u pulmonologa, wykonanie testów skórnych w kierunku alergii lub tzw. prób prowokacyjnych wywołujących napad astmy.