Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból kręgosłupa i wynik tomografii komputerowej

Witam. Mam 18 lat od wakacji zeszłego roku czuję ból w kręgosłupie. Miałam wykonany tomograf : Badanie wykonano w odcinku L1-S2. Lewowypukłe skrzywienie z rotacją osi. Na poziomie L5-S1 paramedialna o od str. lewej wypuklina krążka uciskająca worek oponowy, zwężająca zachyłek boczny , z modelowaniem korzenia nerwowego po tej str. Na poziomie L3-L4 niewielkie koncentryczne wypuklenie pierścienia włóknistego modelujące przednią ścianę worka oponowego- "bulging".Jak leczyć i jaka jest profilaktyka?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam! Opis badania wskazuje na dość zaawansowane zmiany w stawach kręgosłupa. W tego typu przypadkach podstawowe znaczenia ma odpowiednio dobrana rehabilitacja. Ucisk na worek oponowy każe jednak rozważyć wskazania do zabiegu operacyjnego. Myślę że tej sytuacji wskazana jest konsultacja neurochirurga.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy