Ból lewej strony klatki piersiowej podczas podnoszenia ciężkiego przedmiotu

Witam ! w trakcie podnoszenia dużego ciężaru poczułem przeskok (prawdopodobnie żebra ) po lewej str. klatki piersiowej z przodu pod piersią , bul był silny , nie mogę teraz nic podnieść ani nawet odkasłać , czy jest potrzebne prześwietlenie klatki , czy bul sam z czasem ustąpi , nie ma opuchlizny ale nawet duże wdechy powietrza są bolesne , czy to zwykły uraz czy coś poważniejszego ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można określić jakichkolwiek rokowań, stąd, zwłaszcza jeżeli dolegliwości utrzymują się, wskazany jest kontakt z lekarzem. Wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej może okazać się konieczne.