Ból mięśni po znieczuleniu podpajęczynówkowym

Dwa dni temu miałam artroskopię kolana prawego. Znieczulenie było podpajęczynówkowe. Podczas podawania miałam bardzo silny ból w lewym pośladku i udzie z przodu aż do łydki, też chyba na przodzie. W związku z tym, że ciepła nie odczuwałam podano mi ogólne znieczulenie wziewne. Wszystko przebiegło pomyślnie, z tym że cały czas od cofnięcia się znieczulenia mam silne bóle mięśniowe okolicy brzucha, pleców i nóg - głównie lewej. Uczucie jak zakwaszonych i zmęczonych mięśni. Mam problem z podnoszeniem nogi, przewracaniem się na bok - z powodu bólu mięśni. Co jest przyczyną i jak długo może taki stan się utrzymywać?

Takie dolegliwości po tego typu znieczuleniu mogą czasami występować i dość długo się utrzymywać. W czasie podawania środka znieczulającego do kanału kręgowego mogło dojść do podrażnienia korzeni nerwowych co przejawia się dolegliwościami jakie Pani opisuje. To łagodny stan, który wycofuje się samoistnie. Jest to tylko kwestia czasu. Zazwyczaj w przeciągu kilku dni powoli takie dolegliwości całkowicie ustępują. Proszę się nie martwić to dopiero 2 doba od zabiegu.