Jak długo może utrzymywać się ból po znieczuleniu podpajęczynówkowym przy cesarskim cięciu?

Witam serdecznie. W marcu podczas cesarskiego cięcia poddana zostałam znieczuleniu podpajeczynowkowym. Po 12h od zabiegu, kiedy to mogłam już bez przeszkód się poruszać czułam ból w lewej nodze uniemożliwiający mi wejście na łóżko. Dalej w domu po wybraniu antybiotyku czyli po prawie 3tyg i aż do dnia dzisiejszego, ból w tej nodze nadal promieniuje od ud do łydek. Najgorzej jest rano. Mrowienie czuję cały czas, najgorzej jest przy schylaniu się, dłuższym siadaniu lub kucaniu. Czy to powikłania ma coś wspólnego z zespołem popunkcyjnym i jak długo jeszcze może potrwać?

Lek. Michał Lenard

Utrzymujący się do tej pory ból wymaga diagnostyki. Warto będzie skonsultować problem z neurologiem, który Panią zbada i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!