Ból nóg, czerwone plamy od kostek do kolan i silne skurcze kończyn dolnych

Od pewnego czasu czuje bol dolnych konczyn. Wyskakuja mi gladkie plamy czerwone w okolicach kostek i piszczeli do kolan. Mialem robione wiekszosc badan z krwi w poradni hematologicznej i wszytkie wyszly dobrze. Szukam przyczyny i nawet nie wiem do jakiego specjalisty sie udac zeby stwierdzic co mi dolega.. dosc czesto mam tez silne kurcze w nogi. Czytajac informacje na ten temat w necie nasuwa sie pytanie czy moze to byc niewydolnosc zyl? Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy jak najbardziej mogą być wynikiem niewydolności żylnej. Sugeruję zatem wykonanie USG doppler naczyń kończyn dolnych oraz konsultację chirurga naczyniowego.