Ból nóg, piersi, pleców i brzucha przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, mam 28 lat, niedawno dostałam pierwsze tabletki antykoncepcyjne - Kontracept. Wczoraj zaczęłam trzeci tydzień. Bolą mnie nogi, czasem wydają się bardzo ciężkie. Bolą również piersi i plecy - nie jest to jednak tak uciążliwe jak ból brzucha i mdłości - wymioty następują w nocy. Nadmienię jeszcze ze tabletkę biorę o 20, mam też problemy z utrzymaniem prawidłowego poziomu cholesterolu. Czy powinnam je odstawić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym odstawić tabletki i skontaktować się z ginekologiem, być może zmieni Pani preparat na inny. I proszę także sprawdzić czy czasem nie jest Pani w ciąży?
Pozdrawiam