Ból nóg po operacji kręgosłupa

Mój tata ma 51 lat. 6 lat temu przechodził operację kręgosłupa w części lędźwiowej- zwyrodnienie kręgów (ustawienie dysku). Od tego czasu systematycznie Go pobolewa, ale nie jest to dla Niego bardzo uciążliwe. Od pewnego czasu narzeka na ból lewej nogi, drętwienie od stopy do łydki. Czy ma to związek z kręgosłupem? Dodatkowo narzeka na ogólne ból nóg w czasie siedzenia oraz stania.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Najprawdopodobniej przytoczone dolegliwości mają związek ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, które mimo przebytej w przeszłości operacji, cały czas narastają i niestety będą narastać wraz z upływem lat. Wskazana byłaby konsultacja u neurologa, wykonanie badania rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa i w zależności od wyniku, ewentualna konsultacja u neurochirurga.