Uciążliwy ból nóg przy problemach z kręgosłupem

Witam. Mój problem dot. rwania nóg. Nogi rwą, zwłaszcza prawa okresowo od dłuzszego czasu. Często w nocy. Mam problem z kręgosłupem po stronie prawej, klopoty z ciężkim, często wieczorem opuchnietymii nogami, na których mam mase popekanych naczynek oraz żylaki.Mam nosić ponczochy przeciwzylakowe. Biorę leki na cholesterol i cisnienie. Jestem również zapisana na wizytę do Bytomia pod katem boleriozy ( wynik nie był jednoznaczny). Jak widac przyczyn może byc kilka. Proszę o wskazówki. Dziekuję b.

Szanowna Pani
Bóle i drętwienie nóg są najprawdopodobniej wynikiem wielu schorzeń: zaburzenia krążenia żylnego, żylaki, niewydolność krażenia , , arytmia serca?
Może też cukrzyca, nadciśnienie, otyłość?
Może też niedoczynność tarczycy?
Warto zrobić badania kontrolne krwi, cukier, lipidy, bad. krzepnięcia i przepływu żylnego.
Leczenie pod kontrolą lekarza; dieta lekkostrawna .
Unikać długiego siedzenia , lepiej w ruchu lub leżenie i nogi odciążone,
Wskazane ćwiczenia w pozycji leżącej "rowerek" !

Ból typu rwącego w zakresie kończyn dolnych zwłaszcza pojawiający się w godzinach nocnych na pewno ma związek ze zwyrodnieniami w zakresie kręgosłupa i tu szukałbym przyczyn, a nie w układzie krążenia (żylnym czy też tętniczym). W takim przypadku radziłbym skonsultować się z neurologiem i pogłębić badania zapewne o rezonans magnetyczny kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego. W tym wypadku decyzję co do dalszego postępowania w tym kierunku podejmie neurolog po bezpośrednim badaniu.