Ból nóg w nocy
Od pewnego czasu odczuwam ból nóg w nocy, dokładniej powiem, że nasila się przede wszystkim w nocy, bo odczuwam go również w dzień. Niekiedy po przebudzeniu mam wrażenie, że nie mogę podnieść nogi. Niekiedy ból nóg w nocy jest tak silny, że muszę korzystać ze środków przeciwbólowych. W ciągu dnia objawy ustają, może nie całkowicie, ale ból nie jest tak silny. Robiłam badanie przepływów żylnych kończyn dolnych, które niczego nie wykazały. Rezonans magnetyczny odcinknia ginekologiczne oraz podstawowe badania typu krew, mocz. Wszystkie badania mieszczą się w normie. Gdzie szukać przyczyny bólu nóg wnocy? Jakie jeszcze mogę wykonać badania, które pozwolą określić przyczynę bólu nóg w nocy? Nadmieniam, że jestem aktywna ruchowo, systema lędźwiowego również nie wskazuje przyczyny bólu. Dodatkowo wykonałam badania diagnostyczne i ćwiczę. Mam 58 lat.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Witam!
Spoczynkowe bóle nóg mogą mieć wiele przyczyn do najbardziej prawdopodobnych należą: przewlekła niewydolność żylna, zakrzepica żylna, zespoły korzeniowe spowodowane uciskiem dysku na korzeń nerwowy oraz polineuropatia np. cukrzycowa. Jeśli zostały wykluczone przyczyny żylne to proponuję skonsultować problem z neurologiem. Przyczyny neurologiczne wydają się być najbardziej prawdopodobne, neurolog powinien wykluczyć wszystkie ewentualne możliwości. Niestety nic więcej nie można powiedzieć bez dokładnego badania fizykalnego (angiologa i neurologa) i całości obrazu klinicznego. Pozdrawiam serdecznie!