Problemy z kręgosłupem, bóle pleców i drętwienie nóg

Witam Ze względu na problemy z kręgosłupem/ból pleców, drętwienie nóg / wykonano mi rezonans magnetyczny. Od neurologa otrzymałem zalecenie, aby ,,dbać o siebie, brać leki w razie bólu, ewentualnie zwolnienie lekarskie”. Obecnie funkcjonuję w ten sposób, że wykonuje różnego typu prace fizyczne, również te cięższe. Non stop jestem na lekach z powodu bólu i drętwienia nóg. Czy wynik rezonansu daje wskazówki na innego rodzaju leczenie? Czy ten stan, jak zasugerował neurolog mam traktować jako przew

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, pańskie objawy wynikają z problemów z kręgosłupem i jedyną formą leczenia jest odciążenia kręgosłupa (spadek wagi, odpowiedni wysiłek fizyczny np pływanie, i mniej obciążająca praca). Dodatkowo stosuje się całą gammę zabiegów fizykoterapeutycznych oraz doraźnie środki przeciwbólowe. Pozdrawiam