Problemy z kręgosłupem, bóle pleców i drętwienie nóg
Witam Ze względu na problemy z kręgosłupem/ból pleców, drętwienie nóg / wykonano mi rezonans magnetyczny. Od neurologa otrzymałem zalecenie, aby ,,dbać o siebie, brać leki w razie bólu, ewentualnie zwolnienie lekarskie”. Obecnie funkcjonuję w ten sposób, że wykonuje różnego typu prace fizyczne, również te cięższe. Non stop jestem na lekach z powodu bólu i drętwienia nóg. Czy wynik rezonansu daje wskazówki na innego rodzaju leczenie? Czy ten stan, jak zasugerował neurolog mam traktować jako przew

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, pańskie objawy wynikają z problemów z kręgosłupem i jedyną formą leczenia jest odciążenia kręgosłupa (spadek wagi, odpowiedni wysiłek fizyczny np pływanie, i mniej obciążająca praca). Dodatkowo stosuje się całą gammę zabiegów fizykoterapeutycznych oraz doraźnie środki przeciwbólowe. Pozdrawiam