Drętwienie rąk i nóg oraz bóle w klatce piersiowej

Jestem mężczyzną w wieku 62 lata.Bardzo często zdarza mi się drętwienie rąk i nóg..Najczęściej jednak lewej strony.Zdarzają mi się też takie objawy wraz z bólem w klatce piersiowej oraz zawroty głowy.Ogarnia mnie wtedy przerażenie bo mieszkam sam.Dodać tutaj muszę,że spędzam codziennie wiele godzin przy komputerze zarówno w pracy jak i w domu.Jak temu zaradzić?

Przyczyny dolegliwości mogą być co najmniej dwie - drętwienia mogą być skutkiem zarówno ucisku ze strony elementów kręgosłupa np dysków jak i zaburzeń naczyniowych też związanych z ustawieniem kręgosłupa przy siedzeniu. Ból w klatce piersiowej może mieć wiele przyczyn. Najczęściej rzeczywiście może być to choroba zwyrodnieniowa kręgów piersiowych ale objawów choroby niedokrwiennej serca nie można wykluczyć. EKG, RTG kręgosłupa i zależnie do wyników diagnozować dalej lub leczyć.