Sztywność kręgosłupa, ból nogi i drętwienia

Sztywność kręgosłupa po spoczynku jak po wysiłku.Ból nogi prawej od pośladka do kolana;w lewej nodze uczucie drętwienia wraz ze stopą.Pozycja siedząca i pół schylona sprawia mi najwięcej bólu-pośladki i cały kręgosłup lędźwiowy oraz piersiowy dają uczucie tępego bólu drętwienia.Umiarkowanie ćwiczyć nie przeciążać kręgosłupa;pływać? Pracuję w sklepie mięsnym.Jestem z woj.śląskiego z Rajczy.Proszę o opinię.Gorąco pozdrawiam.

Witam serdecznie. Sugerowałabym konsultację z neurologiem lub ortopedą. Warto także wykonać badania obrazowe kręgosłupa. Możliwe iż opisywane dolegliwości są związane z zmianami zwyrodnieniowymi lub uciskiem na struktury nerwowe w obrębie kręgów lędźwiowych. Pływanie w tym momencie z pewnością nie jest przeciwwskazane.