Ból nóg podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, od paru dni doskwiera mi ból nóg, raz ból się pojawia raz nie, a często występuje jedynie w jednej nodze. Do końca opakowania zostało mi 4 tabletki, czy dokończyć je,czy wskazane jest natychmiastowe odstawienie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bóle kończyn dolnych mogą mieć podłoże naczyniowe. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Przed decyzją o odstawieniu antykoncepcji hormonalnej warto zasięgnąć opinii specjalisty ginekologa. Powinna Pani również udać się na wizytę do chirurga naczyniowego.