Ból oczu i zaburzenia widzenia a zmiana demielinizacyjna w kolanie ciała modzelowatego

Witam.Czy zaburzenia widzenia (ostrość,drgania obrazu) mogą mieć zwiazek ze zmiana demielinizacyjną w kolanie ciała modzelowatego?Miałam 2 tyg.temu punkcje lędź.Od tygodnia czasu bolą mnie oczy-takie krótkie chwilowe bóle przechądzace z oka lew do praw.Pobolewa mnie głowa w skroniach-nie wiem czy po tak długim czasie mogę mieć dolegliwości związane z punkcją?Dudni mi tez strasznie w głowie co chwile.Do jest nie do zniesienia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zaburzenia widzenia nie mają związku ze zmianą ciała modzelowatego. Nie powinny mieć też związku z punkcją jeśli była wykonana 2 tygodnie wcześniej. Zdecydowanie konieczna jest jednak konsultacja okulistyczna.