Ból odbudowanego zęba

witam, kiedyś ułamała mi się dolna szóstka (leczona kanałowo), lekarz odbudował zęba (na jakiejś śrubeczce żeby się trzymało) dlatego że tylko wewnętrzna ścianka odpadła, reszta była w porządku. teraz po 1,5 roku ząb się nie chce trzymać, cały czas wypada, boli mnie dziąsło a nie stać mnie na implanty. mam niewyrośnięte 8 bo nie ma miejsca żeby wyszły. czy jak wyrwę tą 6 to ta ósemka wyrośnie i 7 wraz z 8 się trochę przesuną w stronę wyrwanej szóstki ?

Witam
Problem jest trudny. Jesli ząb 6 jest nie do uratowania to mozna zastanowic sie nad proba przesunięcia zebow ortodonycznie tak jak pani pidze.Jednak o tym zdecydowac może tylko ortodonta poniewaz kluczowe jest tu położenie zeba 8- jeśli jest ułożony w kości skośne mozr to byc zupelnie niemożliwe. Sugeruje zatem wizyte u stomatologa dla potwierdzenia czy rzeczywiście nie da się uratować zęba 6 i ortodonty czy jest możliwe pozniejsze ewentualne przesunięcie zębów.