Ból odbytu i problemy z wypróżnianiem przy miesiączce

Witam. Mam dosyc nietypowy objaw w trakcie miesiaczki. Gdy mam miesiaczke, czesto musze sie zalatwiac przy czym strasznie boli mnie odbyt i mam klucie jajnikow przez co czasami nie jestem w stanie nic wydalic. Nie mam mocnego krwawienia, mam same skrzepy krwi. Mam mocne bole brzucha, czasami bez Nurofenu sie nie obedzie. Kiedys ginekolog wykryl mala torbiel na jajniku lecz mowil ze to nic groznego. Czy mam sie zaczac martwic czy to jest normalne? Przed okresem prawie zawsze mam biegunke ;(

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból odbytu podczas oddawania stolca może być spowodowany chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty proktologa lub chirurga.