Ból odbytu podczas wypróżniania

Witam serdecznie od pewnego czasu borkam sie z problemem bolacego odbytu czasami podczas wyprózniania mam odbyt bardzo obolaly , na paierze widze krew , i dzis dosc mocno boli mnie jak usiadłam się normalnie to mnie boli jakbym miala coś w srodku tzn jakbym sie nie do konca wyprózniła i tak mnie boli ...co ta jest czy to hemoroidy ?? czy jakas masc z apteki mi pomoże ??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyną dolegliwości mogą być hemoroidy, ale także przetoka odbytu lub szczelina odbytu. Leki bez recepty dostępne w aptekach będą działały tylko doraźnie.
Wskazana jest konsultacja u lekarza chirurga - proktologa, który będzie w stanie określić przyczynę objawów i zaproponować odpowiednie leczenie.