Lekki ból i pojawianie się krwi podczas wypróżniania

Witam, wczoraj gdy sie wyróżniałam moj stolec był bardzo duzy i podczas wychodzenia zabolało mnie w okolicach odbytu i pojawiła sie krew. Pomyślałam ze to moze jakies naczynko ale dzisiaj jest tak samo. Nic mnie nie boli etc jak ide sie wypróżnić to wtedy mnie lekko boli i pojawiają sie kropelki krwi (której potem nie ma - wystarczy wytrzeć papierem- nie jest to krwotok) Moje pytanie brzmi, bo moge zrobic, aby to sie szybciej zagoiło?

Być może cierpi Pni na świeżą szczelinę odbytu i to jest przyczyna dolegliwości. Jesli to nie ustąpi w ciagu tygodnia, powinna Pani udać się do proktologa, a tymczasowo może pani zastosować jedną z maści dostępnych w aptekach na hemoroidy.