Ból piersi i ciemna wydzielina wydobywająca się z sutka

Od jakiegoś czasu pobolewa mnie prawa pierś,ostatnio zauważyłam , że z tej prawej piersi wydobywa się ciemny , gęsty płyn przypominajacy krew .Nie doznałam żadnych urazów ani zadrapań, nie wyczuwam tez rzadnych zmian przy badaniu samokontroli piersi .Co może być przyczyną takiej sytuacji i co z tym dalej robić.Pozdrawiam

Jedną z przyczyn może być stan zapalny kanalików wyprowadzających. W takiej sytuacji aby wykluczyć przyczyny organiczne należy wykonać USG piersi lub mammografię oraz pobrać wydzielinę do badania bakteriologicznego. W związku z tym konieczna jest wizyta u lekarza.