Ból piersi, wypryski na dekolcie i brak okresu u 20-latki

Witam. Czy jeśli w poprzednim okresie miesiączkowym obawiałam sie ciąży ale dostałam miesiączkę i trwała jak zazwyczaj 6 dni. A po jakichś dwóch tygodniach miałam obolałe i powiększone piersi i brązowy sluz ( więc wnioskowałam, że to około owulacji), a teraz okres spóźnia mi sie 8 dni. Dodam, że cykle mam długie i nieregularne. Ale czy te objawy to mogło byc coś innego niz owulacja? Teraz tez mam objawy jak przed okresem ( ból piersi, wypryski na dekolcie, brak sluzu), ale mogę obawiać ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.