Ból po lewej stronie za mostkiem a refluks

mam pytanie bol mnie polewej stronie za mostkiem od ok. 1o lat co to może być lekarz nie robiac badan stwerdził refluks ale ja nie wierze w to osatnio bola mnie plecy w miejscu dolny brzeg łopadki co to morze być? obawiam sie ze w ciagu tylu lat mi sie pogorszyło chciałabym zrobić tomografile komputerowa a nie rtf płuc jak przekonac lekarza zeby mi zrobic tomografie kiedys miałam robiony rtf i było w porzadku ale to sa zdjecia kosci a nie tkanek miekich co robić? Ewa40lat

Jeśli ma pani ból od 10 lat to można podejrzewać, że jest to ból z powodu zmian zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego. Żeby wykluczyć refluks trzeba wykonać gastrofiberoskopię. Potem można dokładnie diagnozować dokładnie przyczynę bólu. O tym jakie badanie wykonać decyduje lekarz. Jeśli nie ma pani zaufania do swojego lekarza to niech go pani zmieni.