Ból po oddaniu moczu

witam, mam 22 lata ostatnio mam problem z oddawaniem moczu mianowicie wszystkoo jest okej do czasu kiedy kończę sikac wtedy dopada mnie okropny ból i nie moge dokonczyc już czyynosci mocz cofa sie. chodze przy tym czesto do lazienki.
22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Bół podczas mikcji i częstomocz mogą być objawem zakażenia układu moczowego. Wskazane jest udanie się do lekarza i wykonanie badania ogólnego moczu i posiewu moczu w celu potwierdzenia zakażenia.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Objawy które Pan opisuje wskazują na zakażenie układu moczowego. Wskazane jest udanie się do lekarza rodzinnego lub urologa w celu dokładnej diagnozy. Ból który Pan opisuje może być związany zarówno z zapaleniem pęcherza moczowego jak i stercza czy cewki moczowej. Leczenie polega na antybiotykoterapii. W celi identyfikacji patogenu należy zrobić posiew moczu ze środkowego strumienia moczu (po uprzednim umyciu ujścia zewnętrznego cewki).

0

Witam, objawy mogą wskazywać na stan zapalny cewki/lub pęcherza. Proponuję wykonać badanie ogólne moczu i posiew moczu i zgłosić się do lekarza domowego z wynikami badania. Jeśli te badania będą prawidłowe to sprawa wymaga wizyty u urologa. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy