Ból po plastyce uszu

3 miesiące temu miałem robioną korekcje odstających uszu. (otoplastyka) . Po tym czasie miałem zgłosić się na kontrolę. Niestety lekarz ,który przeprowadzał zabieg przyjmuje na wizyty w dni , w które nie są dla mnie dostępne. Po 3 miesiącach od zabiegu uszka są takie jak mają być . Niestety niepokoi mnie wpływ zimna na nie . Mianowicie uszy nie tyle co mnie bolą , ale odczuwam taki ból jakby były stłuczone . Wydaje mi sie ,że są też dosyć sztywne. Czy mam powody do obaw ?

Taki jest naturalny przebieg spraw po operacyjnej plastyce uszu, to normalne że uszy są nieco bardziej wrażliwe proszę je jeszcze chronić zakrywać czapką lub delikatną opaską zwłaszcza gdy jest niska temperatura. W okresie letnim należy też bardzo uważać na UV i chronić uszy przed słońcem są narażone na powstanie nie estetycznych plam przebarwień
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej