Ból pod pachami a mastopatia

Mam 48 lat i od wielu lat boli mnie okolica pod pachami, z boku piersi na wysokości żeber. Kiedyś lekarz powiedział mi robiąc USGF że mam zmiany mastopatyczne. Nie boli mnie to samo z siebie, ale nie można mnie tam uciskać palcami bo wtedy boli jakbym miała siniaki!!! Nigdy lekarze mnie z tego powodu nie odsyłali do specjalisty, ale czytając różne wypowiedzi zaczynam obawiać się czy nie powinnam czegoś z tym zrobić (o mastopatii zwykle mówi się w kontekście piersi a nie boku ciałą)

Witam serdecznie.
Mastopatia jest problemem bardzo wielu kobiet, wbrew obiegowej opinii może powodować również zmiany bólowe sięgające dołów pachowych. Myślę że warto wykonać kontrolne usg piersi (z rutynową oceną dołów pachowych i węzłów chłonnych), a wyniki badania skonsultować z ginekologiem.