Ból pod żebrami i trudności w oddychaniu

Ból w prawym i lewym boku pod żebrami , trudności w oddychaniu. Moja mama pali papierosy też i czy to może być związane z papierosami ? Proszę odpowiedzieć co to moiże być

Witam serdecznie.
Ból jak najbardziej może być spowodowany schorzeniami miąższu płucnego bądź opłucnej powstałymi w wyniku palenia papierosów. W tym przypadku wskazane jest wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi dokładne badanie fizykalne (przede wszystkim rtg klatki piersiowej) i prawdopodobnie skieruje Panią/Pana na rtg klatki piersiowej, które wyjaśni przyczynę dolegliwości.