Ból podbrzusza a badania w normie

Witam. Od kilku miesięcy borykam się z bólem podbrzusza, nie jest to ból miejscowy i ostry ale powiedzmy ból towarzyszący grypie jelitowej, ból całościowy, ucisk. Oprócz tego pojawiły się stolce nieregularne, na ogół jest to stolec twardy, normalny a po nim luźny ale nie biegunka, krwi w stolcu nigdy nie zauważyłem. Dziwne jest to że po dwóch drinkach dolegliwości bólowe ustępują. Morfologia krwi, badanie ogólne moczu i kału w normie, USG jamy brzusznej w normie, RTG płuc w normie. Co robić??

Aleksander Ropielewski

Wykonała Pani badania pierwszego rzutu, które sam bym zaproponował. Sugerowałbym jeszcze raz wykonać badania na obecność pasożytów w kale (często w zależności od fazy rozwojowej pasożyta nie udaje się wykryć ich przy pierwszym badaniu). Ponadto sugeruję umówić wizytę w poradni zaburzeń żywienia i jeżeli to nie okaże się pomocne, to wykonać badanie kolonoskopowe.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski