Ból podbrzusza, biegunka i zaparcia a grzybica jelit

Odczuwam od min. roku przewlekle ból w podbrzuszu, mam na zmianę biegunki i zaparcia, uczucie przelewania w brzuchu. W gastroskopii czysto. Prawdopodobnie mam także hemoroidy. Jakiś rok temu, przed gastroskopią, lekarz POZ twierdził, że to zespół jelita drażliwego. Od gastrologa dostałam skierowanie na kolonoskopię, ale bardzo boję się tego badania i nie wiem czy jest sens je wykonywać. Czy może to być grzybica jelit, mam problemy z nawracającą grzybicą pochwy, może to wiąże?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry,
Objawy wyglądają mi na zaawansowaną candidę. Zaczyna się od układu pokarmowego, później można mieć zakażenia pochwy, nalot na języku, a następnie na skórze. Może Pani zrobić testy (IgG i IgM z krwi) albo oddać stolec do badania. Jeśli grzybica będzie potwierdzona wówczas trzeba wprowadzić leki przeciwgrzybcze oraz dość restrykcyjną dietę wykluczającą produkty bogate w węglowodany (grzyby żywią się cukrem).
Pozdrawiam,
Dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty