Ból podbrzusza w okolicy wyrostka i zaparcia

Witam. Od dwóch dni boli mnie podbrzusze w okolicy wyrostka. Bywają pojedyncze godziny kiedy bólu praktycznie nie ma. W pozycji leżącej nie boli praktycznie w ogóle. Gorzej, gdy usiądę/wstanę - wtedy zaczyna się dosyć silny ból w tym miejscu. Inne objawy to jedynie zaparcie od dwóch dni. Brak innych objawów (brak nudności, temperatury). W związku z brakiem innych objawów wątpię, żeby było to zapalenie wyrostka. Ale nie znam się. Mógłbym prosić o opinię co to może być i czy muszę się martwić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Pozdrawiam