Ból podczas stosunku po porodzie siłami natury

Witam, mam 26 lat i 6 miesięcy temu urodziłam drogami natury zdrowego chłopca warzącego 4190kg. teraz mam problem z współżyciem ponieważ przy każdej próbie kochania się z mężem odczuwam niesamowity ból nie wiem co robić, mówiono mi że to przejdzie ale tak się nie stało. Mało tego wejście do pochwy jest ogromne widzę jakieś po skręcaną skórę wewnątrz to moje pierwsze dziecko i nie wiem czy to tak powinno wyglądać proszę o pomoc.

Uczucie suchości w pochwie i dyskomfort w trakcie współżycia może występować po porodzie. W trakcie karmienia piersią utrzymuje się podwyższony poziom prolaktyny odpowiadający za opisywane przez Panią dolegliwości. Prawdopodobnie miną po zakończeniu karmienia piersią. W chwili obecnej może Pani stosować preparaty nawilżające, ew zabiegi regenerujące śluzówkę pochwy (intimalase, prp).