Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy ten problem z aneksem po porodzie?

Witam serdecznie mam problem jestem 5 msc po porodzie naturalnym w czasie porodu zaznaczę że byłam nacieta nie było żadnych problemów zdecydowałam się na współżycie z mężem ale sex po porodzie stał się dla mnie problemem który zadaje mi ból w czasie uprawiania sexu staramy się o nawilżenie naturalne ale to nic nie pomaga
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie wspomina Pani, czy karmi Pani piersią, a jest to istotna informacja. Przede wszystkim proszę pamiętać, że hormony po okresie ciąży oraz porodzie muszą ulec unormowaniu, a nie sprzyja temu wysoki poziom prolaktyny, jeżeli karmi Pani piersią. On sprawia, że wiele kobiet po porodzie boryka się z problemem suchości pochwy.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic.

Jeżeli jednak dyskomfort podczas zbliżeń nie ma związku z brakiem nawilżenia, to warto skonsultować się z ginekologiem – niekiedy za problemy w czasie współżycia po porodzie odpowiedzialne jest obniżenie narządu rodnego. Niestety bez badania nie sposób tego ocenić, ale zdecydowanie warto poszukać przyczyny problemów z seksem, wiążących się z odczuwaniem dyskomfortu czy nawet bólu w trakcie penetracji.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/stosunek-seksualny-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy