Co znaczy ten problem z aneksem po porodzie?

Witam serdecznie mam problem jestem 5 msc po porodzie naturalnym w czasie porodu zaznaczę że byłam nacieta nie było żadnych problemów zdecydowałam się na współżycie z mężem ale sex po porodzie stał się dla mnie problemem który zadaje mi ból w czasie uprawiania sexu staramy się o nawilżenie naturalne ale to nic nie pomaga

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie wspomina Pani, czy karmi Pani piersią, a jest to istotna informacja. Przede wszystkim proszę pamiętać, że hormony po okresie ciąży oraz porodzie muszą ulec unormowaniu, a nie sprzyja temu wysoki poziom prolaktyny, jeżeli karmi Pani piersią. On sprawia, że wiele kobiet po porodzie boryka się z problemem suchości pochwy.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic.

Jeżeli jednak dyskomfort podczas zbliżeń nie ma związku z brakiem nawilżenia, to warto skonsultować się z ginekologiem – niekiedy za problemy w czasie współżycia po porodzie odpowiedzialne jest obniżenie narządu rodnego. Niestety bez badania nie sposób tego ocenić, ale zdecydowanie warto poszukać przyczyny problemów z seksem, wiążących się z odczuwaniem dyskomfortu czy nawet bólu w trakcie penetracji.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/stosunek-seksualny-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.