Jak mam działać po cesarce?

Witam miałam rodzić siłami natury odeszły mi wody ale z przyczyn ze synek się dusil miałam serarke po 4tygodniach doskwieralo mi swędzenie ujście do pochwy teraz od środka czuje pieczenia dostałam od ginekologa leki na grzybice ale to lagodzilo i znowu piekło potem sama poszłam do apteki i dała na bakterie na nawilżenie i pomagało ale też boli karmię piersią jak coś i nie wiem czy będzie to mnie tak cały czas bolo i ja już 6tyg a mam jeszcze trochę krwi brązowej i malutko . A jak wkładam palec czuje że jest zwezona i sucha . Czytałam że kobiety do do puki karmię to będzie mi doskwieralo .czy mogę coś zrobić zeby to przeszło? Czy używać środków nawilzajancych dopochowo cały czas raz dziennie ja jeszcze nie miałam stosunku bo nie dam rady . Co zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim sugeruję wizytę u ginekologa, by wykluczyć chociażby infekcję intymną, która może powodować różnego rodzaju dolegliwości. W zależności od podłoża infekcji może być to swędzenie, pieczenie pochwy, a nawet plamienie czy dotkliwy ból podczas zbliżeń intymnych.

Więcej o infekcjach intymnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czeste-infekcje-intymne-objawy-i-leczenie.

Jeżeli badanie ginekologiczne nie wykaże żadnych nieprawidłowości, to może to oznaczać, że z uwagi na niedawny poród oraz karmienie dziecka piersią, a co za tym idzie burzę hormonalną w organizmie, mogą występować niewielkie plamienia, a także suchość pochwy. Za ten ostatni problem odpowiedzialna jest przede wszystkim prolaktyna – jej wysoki poziom podczas laktacji może objawiać się niedostatecznym nawilżeniem pochwy.

W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak pozwolić organizmowi dojść do siebie, a dyskomfort z czasem powinien ustąpić. Oczywiście nie musi Pani unikać przez ten czas zbliżeń intymnych, niemniej bardzo istotne jest, by dbać o odpowiednie nawilżenie pochwy. Na rynku dostępny jest szereg preparatów nawilżających, które pomogą zmniejszyć dolegliwości i ułatwią penetrację podczas seksu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.