Jak leczyć bardzo silną suchość pochwy?

Witam nie wiem co robić nic nie pomaga na suchosc pochwy dodatkowo wysokie mam ph pochwy co można stosować u ginekologa wymaz wyszedl dobrze

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wysokie pH pochwy może świadczyć o wystąpieniu infekcji intymnej lub wynikać z nadmiernej higieny intymnej, która może doprowadzić do zaburzenia flory bakteryjnej. W celu obniżenia pH pochwy należy stosować specjalne preparaty do higieny intymnej o pH zbliżonym do fizjologicznego, probiotyki ginekologiczne oraz odpowiednią dietę. Proszę również zadbać o przewiewną bieliznę z naturalnych materiałów.

Na rynku zauważyć można wiele preparatów na suchość pochwy. Wśród nich wyróżnić można różnego rodzaju żele nawilżające oraz globulki dopochwowe, które można kupić bez recepty. Ważne jest również nawilżanie organizmu od środka, a więc odpowiednie nawodnienie.

Temat ten poruszaliśmy w naszym artykule, który znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.