Co mam robić z tą suchością pochwy?

Witam zmagam się z sucha śluzówka pochwy wymaz z pochwy wyszedl ok mucovagin stosuje i nic nie pomaga a jeśli bym chciała zrobic hormonalne badania to jakie ?
KOBIETA, 43 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli miejscowe stosowanie preparatu nie pomogło na problemy z suchością pochwy, warto wykonać dodatkowe badania, które wskażą konkretną przyczynę problemu.

Najczęściej rekomendowane badania to sprawdzenie poziomu estradiolu i prolaktyny. Pierwszy z nich to główny estrogen, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i nawilżenia śluzówki pochwy. Niski poziom estradiolu może być przyczyną suchości pochwy. Natomiast wysoki poziom prolaktyny może zakłócać cykl miesiączkowy i wpływać na poziomy estrogenów.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.