Ból podczas wytrysku i oddawania moczu - co może być przyczyną?

Witam. Mam mały problem, który ciągnie się za mną już od dość dawna. Otóż mieszkam i pracuję w UK od jakichś 2 lat - nieczęsto, ale co najmniej 2 razy w roku, zazwyczaj po dźwiganiu (dodam, że systematycznie ćwiczę na siłowni) dopadał mnie silny ból w okolicy pęcherza, mianowicie podczas oddawania moczu pod sam koniec czułem silny ból, jakby ukłucie igłą!! Zazyczaj ból przechodził na drugi lub 3 dzień!! Od niedawna odczuwam ten ból także pod koniec wytrysku!! Myślałem, że może jest to zapalenie pęcherza, więc zażywałem furaginum - co nic mi nie pomagało. W końcu użyłem antybiotyku (s******) wraz z osłoną na jelita (linex forte). Po zakończeniu antybiotyku, czyli po jakichś 4 dniach poczułem duży ból w okolicy prawej pachwiny. Na drugi dzień udałem się do lekarza myśląc, że to atak wyrostka - jednak wyniki krwi, esr, czyli nasze ob oraz oględziny lekarza nie wykazywały tego!! To było miesiąc temu - od tego momentu ból mi towarzyszy nie tak silny jak wtedy, jednak odczuwam go!! Odbiera mi on trochę chęci do wszystkiego, a także przeszkadza! Ostatnio zaczynam odczuwać ten ból również i po prawej stronie, a dziś ponownie odezwał się ból towarzyszący oddawaniu moczu:( Mam 29 lat i jestem także po operacji żylaków powrózka nasiennego oraz nie posiadam woreczka żółciowego!! Wyniki krwi, badanie moczu, usg wykonanie w lipcu zeszłego roku w Polsce - były wzorowe!! Często wykonuję usg będąc w Polsce, aby sprawdzić czy wszystko w porządku po operacji!! Proszę o jakąś pomoc lub wskazówki!! Bardzo dziękuję, kuba z UK.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy są dość nieswoiste. Trudno ustalić jednoznacznie ich przyczynę.
Diagnostykę należy rozpocząć od dokładnego badania urologicznego.
Aby wykluczyć zakażenia układu moczowo-płciowego wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu oraz posiewu moczu oraz nasienia. W przypadku braku jakichkolwiek odchyleń może być wskazane wykonanie badania cystoskopowego oraz badania urodynamicznego w celu wykluczenia przyczyn organicznych oraz czynnościowych.
W przypadku braku jakichkolwiek śladów przyczyny dolegliwości, można rozważyć jako przyczynę zespół bólowy miednicy mniejszej.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty