Ból podczas wytrysku i oddawania moczu - co może być przyczyną?
Witam. Mam mały problem, który ciągnie się za mną już od dość dawna. Otóż mieszkam i pracuję w UK od jakichś 2 lat - nieczęsto, ale co najmniej 2 razy w roku, zazwyczaj po dźwiganiu (dodam, że systematycznie ćwiczę na siłowni) dopadał mnie silny ból w okolicy pęcherza, mianowicie podczas oddawania moczu pod sam koniec czułem silny ból, jakby ukłucie igłą!! Zazyczaj ból przechodził na drugi lub 3 dzień!! Od niedawna odczuwam ten ból także pod koniec wytrysku!! Myślałem, że może jest to zapalenie pęcherza, więc zażywałem furaginum - co nic mi nie pomagało. W końcu użyłem antybiotyku (s******) wraz z osłoną na jelita (linex forte). Po zakończeniu antybiotyku, czyli po jakichś 4 dniach poczułem duży ból w okolicy prawej pachwiny. Na drugi dzień udałem się do lekarza myśląc, że to atak wyrostka - jednak wyniki krwi, esr, czyli nasze ob oraz oględziny lekarza nie wykazywały tego!! To było miesiąc temu - od tego momentu ból mi towarzyszy nie tak silny jak wtedy, jednak odczuwam go!! Odbiera mi on trochę chęci do wszystkiego, a także przeszkadza! Ostatnio zaczynam odczuwać ten ból również i po prawej stronie, a dziś ponownie odezwał się ból towarzyszący oddawaniu moczu:( Mam 29 lat i jestem także po operacji żylaków powrózka nasiennego oraz nie posiadam woreczka żółciowego!! Wyniki krwi, badanie moczu, usg wykonanie w lipcu zeszłego roku w Polsce - były wzorowe!! Często wykonuję usg będąc w Polsce, aby sprawdzić czy wszystko w porządku po operacji!! Proszę o jakąś pomoc lub wskazówki!! Bardzo dziękuję, kuba z UK.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy!
Opisane objawy są dość nieswoiste. Trudno ustalić jednoznacznie ich przyczynę.
Diagnostykę należy rozpocząć od dokładnego badania urologicznego.
Aby wykluczyć zakażenia układu moczowo-płciowego wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu oraz posiewu moczu oraz nasienia. W przypadku braku jakichkolwiek odchyleń może być wskazane wykonanie badania cystoskopowego oraz badania urodynamicznego w celu wykluczenia przyczyn organicznych oraz czynnościowych.
W przypadku braku jakichkolwiek śladów przyczyny dolegliwości, można rozważyć jako przyczynę zespół bólowy miednicy mniejszej.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl