Ból prawego boku a przepuklina

WITAM MAM PYTANIE CZY PRZEPUKLINA MOŻE OBJAWIAĆ SIĘ BÓLEM PRAWEGO BOKU PONIEWAŻ MAM ZDJAGNOZOWANĄ PRZEPUKLINĘ MANOMETRIĄ ROBIŁAM USG BRZUCHA WSZYSTKO OK ROBIŁAM GASTROSKOPIĘ ZAPALENIE BŁONY ŚLUZOWEJ OPUSZKI DWUNASTNICY Z LICZNYMI NADŻERKAMI MIAŁAM I HELIKOBAKTER DOSTAŁAM LOSSEK I DUOMOXI METRONIZADOL PRZEZ 10 DNI A BOK DALEJ BOLI

Tak, takie dolegliwości mogą być związane i z przepukliną rozworu przełykowego i także z zapaleniem opuszki dwunastnicy. Nie wiem co oznacza dokładnie ból prawego boku - czy prawej połowy brzucha, czy plecy, okolica podżebrowa, lędźwiowa? Oczywiście celem pogłębienia trzeba po uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym najlepiej wykonać USG jamy brzusznej celem oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego, prawej nerki. Trzeba głównie wykluczyć kamicę pęcherzyka żółciowego i/lub nerki prawej.