Ból przez cztery dni po ekstrakcji górnej piątki

witam mam pytanie cztery dni temu miałam wyrwanego zęba dziąsło boli tak bardzo że jestem non stop na tabletkach przeciwbólowych co może być nie tak dodam tylko że to górna piątka i dziąsło mam dość zmasakrowane i opuchnięte . czy taki ból to normalne aha i jak wyszłam od dentystki ujrzałam że z dziąsła wystawało mi coś jasnego ale się to wchłonęło dokładnie jakaś żyłka czy coś czy to może mieć jakiś związek z moim okropnym bólem ? proszę o radę

Witam. Nie wiem, czym mogła być ta żyłka- może założonym szwem na uszkodzone dziąsło- na pewno wówczas nie ma negatywnego wpływu na gojenie. dolegliwości raczej wynikają z trudności ekstrakcji i dodatkowo ze stanu zapalnego, jaki temu towarzyszy. Silny ból może być też objawem tzw. suchego zębodołu czyli w momencie gdy nie wytworzył się skrzep lub został on uszkodzony np. na skutek zbyt wczesnego wypłukania ust, palenie papierosów. Nie pozostaje nic innego, jak odwiedzić gabinet stomatologiczny.