Ból przodu kolan nasilający się podczas zginania

Witam, Od paru miesięcy bola mnie kolana. Jest to bol w przedniej części, nasila sie przy zginaniu kolan, da sie odczuć i usłyszeć "trzeszczenie" i "chrupanie"... Bylam z tym u ortopedy i powiedzial, ze jest to spowodowane szybkim wzrostem masy ciała wynikającym z dojrzewania, a chrząstka jest jeszcze nierozwinięta. Nie dostałam żadnych leków. Bol ostatnio zaczyna robić sie nie do zniesienia, przestaje klękać bo nie daje rady. Podejrzewam ze to chondromalacja. Mam 16 lat. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani, proponuję wdrożenie rehabilitacji ( terapia manualana, ćwiczenia korygyjące ustawienie i ew. tor rzepek, kinesiotaping ) jednak po kolejnej konsultacji u ortopedy zajmującego sie leczeniem chorób stawów kolanowych, który przed rehabilitacją postawi rozpoznanie. Pozdrawiam i życze Ci szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.
P.S Jeżeli masz 16 lat to na konsultację proszę zgłosić się z Mamą, Tatą lub opiekunem.