Ból serca i kręgosłupa

Witam. Mam 19 lat. Od bardzo długiego czasu (rok, może ponad) mam ukłucia w klatce piersiowej, do tego dochodzi drętwienie lewej reki, pulsowanie, ból węzłów chłonnych pachy, kłucie. Miałam przeprowadzone EKG, które nie wykryło nic poza niewymiernością oddechową. Moj internista oświadczył, że to nic poważnego, a moje węzły chłonne nie są powiększone. Dodam, że w latach niemowlęcych wykryto mi mała wadę serca. Tak - palę papierosy, jednakże mając 19 lat chyba nie może dojść do większych komplikacji z powodu podpalania.   I tak - również boję iść do kardiologa, nie wiem jak mam ocenić swój stan i jakie badania muszę przeprowadzić, żeby się czegoś więcej dowiedzieć, bo objawy są dość niedomówione, a więc trudno cokolwiek stwierdzić. Chciałabym zmniejszyć krąg moich podejrzeń o diagnozie, a najlepiej pozbyć się jakichkolwiek myśli o chorobach z tym związanych.

Witam serdecznie.

Jeżeli w przeszłości była wykryta wada serca należy wykonać ECHO serca. Co do innych badań wszystko zależy od okoliczności występowania objawów tzn. kiedy się one pojawiają, co je wywołuje, jak długo trwają, czy mają związek z wysiłkiem, po czym ustępują, czy zmiana pozycji ciała je nasila.
Kłucia w klatce piersiowej oraz drętwienie ręki mogą być objawem zmian w kręgosłupie. Należy rozważyć rtg kręgosłupa.

Jednak ze względu na wspomnianą wcześniej wadę serca proponuję wizytę u kardiologa.
Pozdrawiam