Czy moje objawy wskazują na wadę serca?

Witam, w 2018 wykryto nadciśnienie tętnicze, biorę amlozek 2,5 mg źle się czuję: nierówna praca serca, bardzo DUŻE osłabienie na klatce piersiowej które trwa do kilku godzin i duszności, te objawy pojawiają się prawie co dziennie, czasami co drugi lub co trzeci dzień. Ciśnienie w normie w okolicach 125/80, wcześniej brałem leki walsacor, potem tritace ale po tym czułem się jeszcze gorzej. Czy po amlozeku mogą występować takie dolegliwości ? badanie jakie robiłem to echo serca i ekg holter, wynik dobry w obydwóch badaniach. ( tachykardia i barykardia w ekg ) w echo ślad fali zwrotnej na zastawkach, nerwica wykluczona. Lekarz mówi że wyniki są dobre... Czy mogę mieć jakaś wadę serca której te badania nie wykryją ? jakie badania mogę jeszcze wykonać ?

Trudno się wypowiedzieć nie widząc wyników badań, jednakże tzw. napady tachy-brady, czyli zbyt szybkiej i zbyt wolnej pracy serca wykryte w Holterze EKG są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Należy pogłębić diagnostykę arytmii. Amlodypina może wywoływać uczucie duszności (jest to jedno z działań niepożądanych), jednakże zanim przeprowadzi próbę odstawienia leku powinien Pan skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub kardiologiem.